Analist: Bu 2 Altcoin Bu Seviyelere Fırlama Pozisyonu Aldı!

Kripto piyasasında Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti yüzde 55’e yaklaştı. Böylece, yerel dirence geri döndü. Bu süreçte, altcoinler lider kripto para birimi karşısında güç kaybetti. Bu durum karşısında kripto traderları, yakında bir ‘short squeeze’ ile fırlayabilecek kripto para birimlerine karşı short pozisyon açmayı tercih etti. Kripto analisti Vinicius Barbosa, bu hafta ‘short squeeze’ potansiyeli yüksek 2 altcoin projesini paylaşıyor.

Bitcoin Baskınlık Endeksi yükseliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para birimleri ters rüzgarlara direnç gösteriyor. Özellikle lider kripto Bitcoin irtifa kaybetse de 70 bin doların etrafına mücadele ediyor. Bitcoin Baskınlık Endeksi (BTC.D) %54,64 ile şu anda 50 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde. BTC, çoğunlukla traderların giderek daha fazla açığa satış yaptığı altcoin’lere karşı güç kazandıkça BTC.D %55,26 ile yerel bir zirveye yaklaşıyor.

Bitcoin Baskınlık Endeksi (BTC.D). Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, bu kripto para birimlerinden bazıları ilgili likidasyon havuzlarını yukarı doğru biriktiriyor. Böylece, potansiyel olarak önümüzdeki hafta bir ‘short squeeze’i tetiklemeleri mümkün. Bu potansiyele sahip 2 altcoin öne çıkıyor.

Short squeeze’ potansiyelli ilk altcoin: Cardano (ADA)

Cardano (ADA), son hareketlerin ardından ilk 10 kripto para birimindeki konumunu kaybetti. Özellikle, bundan sonra büyük bir short pozisyon biriktirdi. Bu bağlamda, ADA’nın mevcut 0,58 dolardan 0,68 doların üzerine fırlama potansiyeli var. Bu, açığa satış yapanların tasfiye edilmesi halinde fiyatta %17,25’lik potansiyel bir artış anlamına geliyor.

ADA Tasfiye Isı Haritası. Kaynak: CoinGlass

Ayrıca, Cardano için vadeli işlem sözleşmeleri açık faizi, orantılı düşük fiyatlarla önemli tarihsel seviyelerde kalıyor. CoinGlass’ın 12 Nisan verilerine göre, bu sözleşmelerde yaklaşık 400 milyon dolar var.

ADA Vadeli İşlem Açık Faiz (USD). Kaynak: CoinGlass

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) de fırlayabilir!

Tarihsel olarak yüksek açık pozisyona sahip bir diğer altcoin Dogecoin (DOGE). Popüler meme coin, türev piyasasında 1,55 milyar doların üzerinde açık pozisyona sahip. Dolayısıyla, bu da ileride yüksek volatiliteye işaret ediyor.

DOGE Vadeli İşlem Açık Faiz. Kaynak: CoinGlass

İlginç bir şekilde, bunların çoğu benzer bir fiyat aralığında açılan short pozisyonlardan oluşuyor. Kitlesel açığa satışlar 0,21 dolarda yoğun bir likidite havuzu yarattı. Bu yüzden, piyasa yapıcıların bu havuzda ‘short squeeze’ için hedef almaları mümkün.

ADA Tasfiye Isı Haritası. Kaynak: CoinGlass

Dogecoin yazı sırasında 0,194 dolardan işlem görüyordu. Bu nedenle, bu tasfiyelere yönelik bir çalışma DOGE traderlarını yaklaşık %6 kazançla ödüllendirecektir.

Ancak, birikmiş likiditeye sahip olmak ‘short squeeze’i ateşlemek için yeterli değildir. Bu alım satım olayları bir dizi faktörün bir araya gelmesinden kaynaklanır. Ayrıca, genellikle tetikleyici olarak yükseliş haberleri gibi temel bir motivasyon gerektirir. Bu nedenle, traderlar ve yatırımcıların finansal kararlar alırken bu kripto paralarla ilgili haberleri ve gelişmeleri takip etmeleri önemlidir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir